December 15, 2018
Xhelal Sveçla

Xhelal Sveçla

Sveçla: Gjendja në shëndetësinë e Kosovës, jashtëzakonisht e keqe

Kryesore Lajme
Në emër të grupit të Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla tha se gjendja në shëndetësinë e Kosovës është jashtëzakonisht e keqe dhe sipas tij këtë më së miri e ...
Read more Comments Off on Sveçla: Gjendja në shëndetësinë e Kosovës, jashtëzakonisht e keqe

VV: Darkat Thaçi-Daçiq të shtrenjta për popullin e Kosovës

Kryesore Lajme
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë lidhur me takimin e presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, Thaçi – Vuçiq, ku u tha se duhet të marrin fund darkat ...
Read more Comments Off on VV: Darkat Thaçi-Daçiq të shtrenjta për popullin e Kosovës

‘Dardan Molliqaj ka tentuar t’ia pamundësojë kandidaturën Kurtit përmes shantazheve’

Kryesore Lajme
Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë që Dardan Molliqaj ka tentuar që t’ia pamundësojë kandidimin për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurtit. Në një intervistë në Info Magazine ...
Read more Comments Off on ‘Dardan Molliqaj ka tentuar t’ia pamundësojë kandidaturën Kurtit përmes shantazheve’

Sfeçla tregon kushtet që PDK duhet t’i përmbushë për shfuqizimin e Ligjit të Speciales

Lajme
Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla ka thënë se Partia e themeluar nga Ibrahim Rugova në vazhdimësi ka qenë kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan Kosova Post. Po ashtu, ...
Read more Comments Off on Sfeçla tregon kushtet që PDK duhet t’i përmbushë për shfuqizimin e Ligjit të Speciales

Xhelal Sveçla: Vonë Avdulla, vonë Isë!

Lajme
Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, nëpërmes një statusi në Facebook ka kritikuar LDK-në se u vonua për t’u bërë bashkë “për çkapjen e shtetit nga PDK”. Sipas tij, ...
Read more 0