Haxhiu e Nagavci kërkojnë dënim maksimal për vrasjen e Liridonës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vrasësit e Liridona Ademajt duhet të marrin dënimin e merituar nga institucionet e drejtësisë.

“Një rast i cili duhet të marrë dënimin e merituar nga institucionet tona të drejtësisë. Rasti që ndodhi para pak ditësh është dëshmi se kemi ende shumë punë për të bërë. Të gjitha institucionet duhet të jenë në krye të detyrës. Askush në Republikën e Kosovës nuk ka të drejtë të cenojë dinjitetin e askujt”, ka deklaruar Haxhiu, në konferencën “Preferencat Gjinore dhe Aborti Selektiv – Diskriminimi gjinor dhe praktika të dëmshme ndaj vajzave”.

Për rastin e Liridona Ademajt, foli edhe Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, duke kërkuar dënimin meritorë

 

Të ngjajshme

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika