December 11, 2018
Lajme

Lajme

Kryesore Lajme

Veseli sot e nesër takime me senatorë dhe kongresmenë amerikanë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në kuadër të vizitës së tij në Amerikë po qëndron në Uashington. Ai sot dhe nesër do të ketë takime tejet ...
Read more Comments Off on Veseli sot e nesër takime me senatorë dhe kongresmenë amerikanë
Lajme

50 për qind e punëtorëve të sektorit privat punojnë pa kontrata pune

Sektori i ndërtimtarisë vazhdon të mbetët një nga sektorët më të rrezikshëm për punëtorët në Kosovë. Në konferencën e fundvitit, BSPK ka paraqitur vitin 2018 si vitin me ...
Read more Comments Off on 50 për qind e punëtorëve të sektorit privat punojnë pa kontrata pune
Lajme

Kjo është fuqia e një ‘Humvee’ që tash e posedon Ushtria e Kosovës

Kosovës i janë dhuruar 24 automjete ushtarake të llojit “Humvee” nga SHBA-ja. Automjetet kanë arritur në Kosovë në mbrëmjen e para dy ditëve. Këto automjete janë përdorur për ...
Read more Comments Off on Kjo është fuqia e një ‘Humvee’ që tash e posedon Ushtria e Kosovës
Kryesore Lajme

Haradinaj: Brukseli nuk i ka dëgjuar ankesat tona ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar Brukselin se duhet t’i merr më seriozisht aspiratat evropiane të vendit për të shmangur paqëndrueshmëri të mëtejme në Ballkan. Ai ka ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Brukseli nuk i ka dëgjuar ankesat tona ndaj Serbisë
Kryesore Lajme

Në Kuvendin e Kosovës shtatë zyrtarë me nga tri pozita pune

Në tryezën “Zbatimi i Ligjit për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin e funksionit publik në pushtetin legjislativ”, u tha se përveç shumë zyrtarëve të shumë institucioneve ...
Read more Comments Off on Në Kuvendin e Kosovës shtatë zyrtarë me nga tri pozita pune
Lajme

Rama – studentëve: Ejani të ulemi e të flasim

Derisa po vazhdojnë protestat masive të studentëve në Shqipëri, kryeministri Edi Rama sërish ka kërkuar dialog me protestuesit. Rama këmbëngulë se pa u ulur me të, nuk do ...
Read more Comments Off on Rama – studentëve: Ejani të ulemi e të flasim
Lajme

Dalin pamjet me dron nga protesta e studentëve në Tiranë

Rrugët e Tiranës janë mbushur si asnjëherë më parë me të rinj e të reja që kanë nisur një lëvizje të madhe për plotësimin e kërkesave të tyre. ...
Read more Comments Off on Dalin pamjet me dron nga protesta e studentëve në Tiranë
Kryesore Lajme

Gjermania kërkon nga Kosova të shfuqizojë taksën 100% për mallrat serbe

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, të martën ka kërkuar nga Kosova që të shfuqizojë, ose së paku të suspendojë zbatimin e taksës 100 për qind që Prishtina ...
Read more Comments Off on Gjermania kërkon nga Kosova të shfuqizojë taksën 100% për mallrat serbe
Lajme

Haxhiu: Pralajmërimi i Haradinajt është tendencë për t’ia mbyllur gojën prokurorëve special

Deputetja e radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj paralajmëritmit të Kryeministrit Hamush Haradinaj, ku ky I fundit ka thënë se të gjithë prokurorët e Gjykatës ...
Read more Comments Off on Haxhiu: Pralajmërimi i Haradinajt është tendencë për t’ia mbyllur gojën prokurorëve special
Kryesore Lajme

FSK do të pajiset edhe me 27 autoblinda tjera amerikane

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), do të pajiset edhe me 27 autoblinda tjera të tipit “HMMWV”. Ditëve të fundit në Forcën e Sigurisë së Kosovës ka ardhur ...
Read more Comments Off on FSK do të pajiset edhe me 27 autoblinda tjera amerikane