December 11, 2018
Lajme

Lajme

Lajme

Ismaili: Do ta kthejmë besimin e qytetarëve

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i cili po merr pjesë në tryezën ku po diskutohet lidhur me raportin “Zbatimi i Ligjit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit në ...
Read more Comments Off on Ismaili: Do ta kthejmë besimin e qytetarëve
Kryesore Lajme

Haradinaj-shokëve të luftës: Mbahuni burra, mos u trembëni nga Specialja (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i mbështetë moralisht bashkëluftëtarët e tij të cilët janë ftuar për dëshmi nga Gjykata Speciale në Hagë, derisa beson në pafajësinë e tyre. ...
Read more Comments Off on Haradinaj-shokëve të luftës: Mbahuni burra, mos u trembëni nga Specialja (Video)
Lajme

Storsve: Amerika është e përkushtuar ta ndihmojë Kosovën në zbutjen e dukurive negative

Është publikuar raporti dhe gjetjet “Zbatimi i Ligjit për Parandalimin e Konfliktit të Interesit në ushtrimin e funksionit publik në pushtetin ekzekutiv”, organizuar nga koalicioni i OJQ-ve në ...
Read more Comments Off on Storsve: Amerika është e përkushtuar ta ndihmojë Kosovën në zbutjen e dukurive negative
Botë Kryesore Lajme

TIME shpallë Xhemal Kashikxhiu “Person i Vitit”!

Revista amerikane TIME sot ka zgjedhur për Person të Vitit gazetarin saudit, Xhemal Kashikxhiu (Jamaj Kashuggi) i cili ishte vrarë në konzulatën e Arabisë Saudite në Stamboll, citon ...
Read more Comments Off on TIME shpallë Xhemal Kashikxhiu “Person i Vitit”!
Kryesore Lajme

Hardinaj-Mogherinit:Ti e shkatërrove dialogun

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur ashpër ndaj Fredrika Mogerini, të cilës i ka bërë me dije se nuk qojnë peshë deklartat e saj për shkëmbimin e ...
Read more Comments Off on Hardinaj-Mogherinit:Ti e shkatërrove dialogun
Kryesore Lajme

Qeveria ndan mbi 66 mijë euro për shtesat e prokurorëve specialë

Qeveria e Kosovën ka marrë vendim që të ndajë mjete për shtesat e pagave të prokurorëve të Prokurorisë Speciale. Bëhet fjalë për vlerën prej 68 mijë e 800 ...
Read more Comments Off on Qeveria ndan mbi 66 mijë euro për shtesat e prokurorëve specialë
Kryesore Lajme

Ndërprerje emergjente e energjisë elektrike në këtë qytet të Kosovës

KEDS njofton se sot, më 11.12.2018 në TS 110/10 kV Istog do të ndërprehet: Dalja 10 kV Onix (Kodi: 54000003) prej orës 15:00 deri në ora 16:30 Gjatë ...
Read more Comments Off on Ndërprerje emergjente e energjisë elektrike në këtë qytet të Kosovës
Lajme

Gjykata Speciale fton edhe një komandant

Nazif Mehmeti i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Dini, është i ftuari i radhës për t’u intervistuar pranë Zyrës së Prokurorit të Specializuar për ...
Read more Comments Off on Gjykata Speciale fton edhe një komandant
Kryesore Lajme

Gjukanoviq paralajmëron se çka mund të ndodh nëse Ballkani Perëndimor nuk hyn në BE

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, gjatë një ligjërate në Argjentinë me temë “Ballkani Perëndimor dhe Bashkimi Evropian pas Brexit – një pikëpamje nga Mali i Zi”, ...
Read more Comments Off on Gjukanoviq paralajmëron se çka mund të ndodh nëse Ballkani Perëndimor nuk hyn në BE
Kryesore Lajme

Pse Qeveria nuk i voton sot masat e reja ndaj Serbisë?

Qeveria e Kosovës gjatë ditës së sotme do të mbaj mbledhjen e rregullt të saj. Siç ishte raportuar më herët, përveç taksës 100 për qind të vendosur ndaj ...
Read more Comments Off on Pse Qeveria nuk i voton sot masat e reja ndaj Serbisë?