19 January, 2019 20:29
EDI RAMA

EDI RAMA

‘Dil jashtë’, tension në sallë Rama përzë studenten pasi e ndërpreu

Lajme Rajon
Derisa fliste Edi Rama, një studente e pranishme në sallë u dëgjua të bërtiste se Pakti nuk është pranuar nga studentët, ndërsa i kujtoi Ramës se paguhet nga ...
Read more Comments Off on ‘Dil jashtë’, tension në sallë Rama përzë studenten pasi e ndërpreu

‘Po evitoj një krizë’: Meta dekreton Ramën ministër për Europën dhe Punët e Jashtme

Kryesore Lajme Rajon
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar këtë të premte kryeministrin Edi Rama, për të pasuar në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushatin. ...
Read more Comments Off on ‘Po evitoj një krizë’: Meta dekreton Ramën ministër për Europën dhe Punët e Jashtme

Vendimi për negociatat, Hahn darkë pune me Ramën

Kryesore Lajme
Pas Prishtinës, komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian Johannes Hahn ndodhet në një vizitë në vendin tonë. Ai po zhvillon një darkë pune me kryeministrin Rama. Në fokus të bisedës ...
Read more Comments Off on Vendimi për negociatat, Hahn darkë pune me Ramën

Rama i del në mbrojtje dialektit kosovar të Besa Shahinit, thotë se do bashkohemi së shpejti

Kryesore Lajme
Në përkrahje të ministres së re të arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, ka dalë vetë kryeministri Edi Rama. Ai ndër komentuesit e shumtë që ka në rrjetet sociale ...
Read more Comments Off on Rama i del në mbrojtje dialektit kosovar të Besa Shahinit, thotë se do bashkohemi së shpejti

Mësohuni me shqipen e Kosovës, se shpejti do të jemi në një çati

Kryesore Lajme
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i është përgjigjur ashpër një komentuesi që i ka sugjeruar ministres së Arsimit Besa Shahini që të mësojë Shqip si duhet. ” Mësohuni ...
Read more Comments Off on Mësohuni me shqipen e Kosovës, se shpejti do të jemi në një çati

Sali Berisha nuk lë gjë pa i thënë Edi Ramës

Lajme Rajon
Seanca e jashtëzakonshme plenare e Kuvendit të Shqipërisë, për të votuar dekretet e Presidentit Ilir Meta mbi ndryshimet e fundit në qeveri nisi me opozitën në sallë, por, ...
Read more Comments Off on Sali Berisha nuk lë gjë pa i thënë Edi Ramës

Rama po fsheh pasurinë prej sheiku në Surrel

Kryesore Lajme Rajon
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa në një dalje për mediat hodhi akuza të forta drejt shefit të qeverisë, që sipas saj, ky i fundit duhet të ishte ...
Read more Comments Off on Rama po fsheh pasurinë prej sheiku në Surrel

Rama përgëzon Limajn, thotë se i ka dhënë impuls të ri bashkëpunimit mes dy qeverive

Kryesore Lajme
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përgëzuar zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir Limajn, për kontributin që po e jep në jetësimin e marrëveshjeve mes Kosovës dhe Shqipërisë. “Dua të ...
Read more Comments Off on Rama përgëzon Limajn, thotë se i ka dhënë impuls të ri bashkëpunimit mes dy qeverive

Rama: Ne nxisim një marrëveshje me Serbinë, nga e cila bashkojmë Shqipërinë me Kosovën

Lajme
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në emisionin “Zonë e lirë” ka folur për marrëveshjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë rast, Rama ka thënë se ai e ...
Read more Comments Off on Rama: Ne nxisim një marrëveshje me Serbinë, nga e cila bashkojmë Shqipërinë me Kosovën

Rama e dërgon presidentin në Kushtetuese

Kryesore Lajme
Kryeministri Rama ka zyrtarizuar përmes Twitterit atë që u përfol nga burimet brenda Partisë Socialiste, pas mbledhjes së Kryesisë këtë të hënë. “Presidenti s’e ka zhdekretuar ministrin e ...
Read more Comments Off on Rama e dërgon presidentin në Kushtetuese