December 15, 2018
gjykata themelore

gjykata themelore

Rasti Vukotiq, dëshmitarja rrëfen momentin e vrasjes së civilëve

Kryesore Lajme
Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka vazhduar gjykimi ndaj të akuzuarit Zoran Vukotiq. Prokuroria Speciale e Kosovës akuzon Vukotiqin për veprën penale Krime Lufte ndaj Popullatës Civile. Në ...
Read more Comments Off on Rasti Vukotiq, dëshmitarja rrëfen momentin e vrasjes së civilëve

Çfarë e pret MZHE-në nëse nuk e publikon kontratën për Autostradë

Kryesore Lajme
Pas më shumë se pesë vjetësh qëkur është shitur kompania për distribucion dhe furnizim të energjisë elektrike, për qytetarët kurrë nuk janë bërë të ditura detajet e marrëveshjes. ...
Read more Comments Off on Çfarë e pret MZHE-në nëse nuk e publikon kontratën për Autostradë

Ish-kryetari flet për dënimet e deputetëve të VV-së

Kryesore Lajme
Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka reaguar në lidhje me dënimin që ka shqiptuar Gjykata Themelore ndaj deputetëve Albin Kurti, ...
Read more Comments Off on Ish-kryetari flet për dënimet e deputetëve të VV-së

Ramadani: Kot e ka Prokuroria me këto akuza, nuk do ndalem së kërkuari drejtësi

Intervistë Lajme
Faton Ramadani nga Baica e Drenasit është përballur sërish me policin Sami Hasani. Kësaj radhe në një seancë gjyqësore e cila u mbajt në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ...
Read more Comments Off on Ramadani: Kot e ka Prokuroria me këto akuza, nuk do ndalem së kërkuari drejtësi

Si po trajtohet Kadaj-Bujupi në qendrën e paraburgimit?

Kryesore Lajme
Pas një informatës se deputetes Donika Kadaj – Bujupi, tash e paraburgosur në Qendrën Korrektuese për të Mitur dhe Femra në Lipjan, nuk i lejohet komunikimi me telefon ...
Read more Comments Off on Si po trajtohet Kadaj-Bujupi në qendrën e paraburgimit?

Pendohet për vrasjen e shokut në Prishtinë: Do të doja të isha në vendin e tij

Kronika e zezë Kryesore Lajme
Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka caktuar masën 30 ditëshe të paraburgimit 18 vjeçarit me inicialet L.P., i dyshuar për vrasjen e shokut të tij, 17 vjeçarit Sh.P. ...
Read more Comments Off on Pendohet për vrasjen e shokut në Prishtinë: Do të doja të isha në vendin e tij

Reagon Visar Ymeri, kërkon liri për deputetët

Kryesore Lajme
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka reaguar duke kundërshtuar arrestimin e sërishëm të deputetëve të partisë së tij, shkruan Kosova ...
Read more Comments Off on Reagon Visar Ymeri, kërkon liri për deputetët

Aktivistët e Vetëvendosjes dërgohen në paraburgim

Kryesore Lajme
  Katër aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, Egzon Haliti, Atdhe Arifi dhe Adea Batusha Gjykata Themelore në Prishtinë ua ka shqiptuar 21 vjet burg për sulmin e ...
Read more Comments Off on Aktivistët e Vetëvendosjes dërgohen në paraburgim

Sot shpallet aktgjykimi për sulmin në Kuvend

Uncategorized
Gjykata Themelore e Prishtinës sot do të shpallë aktgjykimin në rastin e aktivistëve të Vetëvendosjes, të akuzuar për sulmin me mjet shpërthyes kundër ndërtesës së Kuvendit të Kosovës, ...
Read more Comments Off on Sot shpallet aktgjykimi për sulmin në Kuvend

UP nuk heq dorë nga prona ku gjindet kisha, paralajmëron padi të re

Kryesore Lajme
Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka përgatitur padi të re për të kthyer pronën prej 4 hektarë e 27 ari, ku është ndërtuar Kisha Ortodokse brenda kampusit universitar. ...
Read more Comments Off on UP nuk heq dorë nga prona ku gjindet kisha, paralajmëron padi të re