October 18, 2018
Juventus

Juventus

Ronaldo telefonon Ancelottin

Uncategorized
Cristiano Ronaldo ka zhvilluar një bisedë telefonike me trajnerin e ri të Napolit, Carlo Ancelotti. Sulmuesi është në prag të largimit nga Real Madrid ndërsa është në negociata ...
Read more Comments Off on Ronaldo telefonon Ancelottin

Buffon përsëri flet për përjashtimin me karton të kuq dhe gjyqtarin

Sport
Gianluiggi Buffon është rikthyer të flas për natën e Madridit. Portieri legjendar italian u përjashtua me karton të kuq pas një reagimi të ashpër ndaj gjyqtarit anglez Oliver që ...
Read more Comments Off on Buffon përsëri flet për përjashtimin me karton të kuq dhe gjyqtarin

Ministri ‘harron’ që është në parlament, hap laptopin dhe ndjek live Real-Juve

Botë Sport
Ndeshja e dytë çerekfinale, Real Madrid -Juventus e luajtur mbrëmë kurrsesi nuk mund të humbej pasi siç edhe faktet e treguan më vonë, aty ndodhi gjithçka. Gjithsesi jo ...
Read more Comments Off on Ministri ‘harron’ që është në parlament, hap laptopin dhe ndjek live Real-Juve

Juve reagon pas humbjes: E pabesueshme, me penallti kualifikohen në gjysmëfinale (Video)

Sport
Real Madrid u kualifikua në gjysmëfinale të Champions League pasi Ronaldo shënoi në minutën e 98-të nga penalltia diskutabile Juventus tregoi karakter në ndeshjen e dytë çerek-finale, derisa ...
Read more Comments Off on Juve reagon pas humbjes: E pabesueshme, me penallti kualifikohen në gjysmëfinale (Video)

‘Lamtumirë’ Juventus, Reali triumfon në minutat shtesë

Sport
Real Madridi ka eliminuar Juventusin nga Liga e Kampionëve. Madrilienët u kualifikuan falë golit të Cristiano Ronaldos nga penalltia në minutën e 96, ani pse humbën 3:1. Juve ...
Read more Comments Off on ‘Lamtumirë’ Juventus, Reali triumfon në minutat shtesë

Juve ‘shkel’ Realin, shënon për të tretën herë (Video)

Sport
Një Juventus i mrekullueshëm. Matuidi ka shënuar dhe golin e tretë duke barazuar rezultatin e 3 ndeshjes së parë, është Doglas Costa që jep një krosim shumë të ...
Read more Comments Off on Juve ‘shkel’ Realin, shënon për të tretën herë (Video)

Nuk di të ndalur, Juve shënon edhe golin e dytë

Sport
Juventusi ka arritur që të shënoj edhe golin e dytë kundër Real Madridit. Mandzukic ishte ai që shënoi për herë të dytë. Me këtë gol, ka rritur shpresat ...
Read more Comments Off on Nuk di të ndalur, Juve shënon edhe golin e dytë

Juventusi bën kthesën, shënon në minutat e para

Sport
Në ndeshjen Real Madrid-Juventus, që po zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, skuadra e Juventusit ka arritur të shënoj gol që në minutat e parë të ndeshjes. ...
Read more Comments Off on Juventusi bën kthesën, shënon në minutat e para

Real Madrid – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

Sport
Sonte me fillim në ora 20:45, ekipi do të ketë testin e dytë të vështirë ndaj Juventusit në kuadër të ndeshjes kthyese të cerekfinales së Champions League. Ekipi ...
Read more Comments Off on Real Madrid – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

Juventusi ia mësynë mbrojtësit të Bayernit

Sport
Juventus këtë merkato verore duket se do të jetë një ekip mjaftë aktiv, pasi raportohet se do të ketë shumë largime si dhe afrime nga drejtuesit e skuadrës ...
Read more Comments Off on Juventusi ia mësynë mbrojtësit të Bayernit