January 16, 2018
Lionel Messi

Lionel Messi

Zbulohet rroga e Messit, ja shuma marramendëse

Sport
“Football Leaks” shkruan se rinovimi i Leo Messit me Barcelonën ka thyer çdo rekord. Është zbuluar se nga kontrata e re, argjentinasi fiton plot 100 milionë euro bruto ...
Read more Comments Off on Zbulohet rroga e Messit, ja shuma marramendëse

Lionel Messi vjen me këpucët më personale në histori të futbollit (Foto)

Sport
Lionel Messi nga shumëkush konsiderohet si futbollisti më i mirë në histori të futbollit. Argjentinasi e ka fituar pesë herë ‘Topin e Artë’, ndërsa sukseset me Barcelonën nuk ...
Read more Comments Off on Lionel Messi vjen me këpucët më personale në histori të futbollit (Foto)

‘Coutinho nuk vlen 160 milionë euro’

Sport
Josep Maria Minguella nuk beson se Philippe Coutinho vlen 160 milionë euro. Menaxheri që e zbuloi Lionel Messin është skeptik për sa i përket vlerësimit për sulmuesin brazilian ...
Read more Comments Off on ‘Coutinho nuk vlen 160 milionë euro’

Në rast pavarësie të Katalonjës, Messi do të largohej gratis nga Barça

Sport
Lionel Messi ishte i shqetësuar për mundësinë që Katalonja të shkëputet nga Spanja. Kështu ka bërë të ditur gazeta spanjolle ‘El Mundo’ e cila në ballinën e edicionit ...
Read more Comments Off on Në rast pavarësie të Katalonjës, Messi do të largohej gratis nga Barça

‘Fenomeni’: Messi e Ronaldo? Unë rivalizoja me Zidane, Figo, Ronaldinho…

Sport
Në një intervistë për gjermanen Bild, i pyetur mbi dominin e Messit dhe Cristiano Ronaldos në dekadën e fundit, Ronaldo “Fenomeni” deklaroi se kjo ka ndodhur për shkak ...
Read more Comments Off on ‘Fenomeni’: Messi e Ronaldo? Unë rivalizoja me Zidane, Figo, Ronaldinho…

Latinët më të paguar, Messi se lëshon fronin

Sport
Në ditët e sotme ka një klasifikim për gjithçka e për gjithkënd. Në aspektin financiar askush më mirë se revista “Forbes” nuk i përpilon më mirë këto renditje. ...
Read more Comments Off on Latinët më të paguar, Messi se lëshon fronin

Statistika, Leo Messi e kaloi 83.1% të ‘El Classico’ duke ecur

Sport
Statistika shumë të habitshme të publikuara nga “El Periodico” në lidhje me përpjekjet e bëra nga Lionel Messi në “El Classico”-n e së shtunës së kaluar, në “Santiago ...
Read more Comments Off on Statistika, Leo Messi e kaloi 83.1% të ‘El Classico’ duke ecur

54 vjeçarja bën tatuazh për Lionel Messin! (Foto)

Sport
Ne tashmë e dimë se Lionel Messi  ka mijëra tifozë, jo vetëm në Argjentinë, por në mbarë botën.  Por shumë pak mendojnë të “sakrifikojnë” trupin e tyre për ...
Read more Comments Off on 54 vjeçarja bën tatuazh për Lionel Messin! (Foto)

Nëse Ronaldo apo Messi shënon në El Clasico, atëherë…

Sport
Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo prej më shumë se një dekade po e bëjnë akoma edhe më magjike “El Clasicon” e madhe. Ylli i Barcelonës, Leo Messi dhe ...
Read more Comments Off on Nëse Ronaldo apo Messi shënon në El Clasico, atëherë…

Rivaldo: Messi më i miri në botë, do të doja të luaja me të

Sport
Ish- ylli i Barcelonës, Rivaldo, beson se Lionel Messi ëshë lojtari më i mirë në botë, ndërsa Cristiano Ronaldo  e meritoi ‘Topin e Artë’ këtë vit. Dyshja do ...
Read more Comments Off on Rivaldo: Messi më i miri në botë, do të doja të luaja me të