16 January, 2019 12:04
shqipëria

shqipëria

Basha: Rama në panik, po mashtron studentët

Kryesore Lajme
Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, duke komentuar deklaratat e sotme të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës. Sipas Bashës, Rama është në ...
Read more Comments Off on Basha: Rama në panik, po mashtron studentët

Rama: Kemi marrë vendime për kërkesat e studentëve, vendime që shkojnë edhe përtej kërkesave të tyre

Kryesore Lajme Rajon
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, publikoi vendimet e Këshillit të Ministrave në një konferencë për shtyp paraditen e së mërkurës. Mes vendimeve janë edhe kërkesat e studentëve protestues, ...
Read more Comments Off on Rama: Kemi marrë vendime për kërkesat e studentëve, vendime që shkojnë edhe përtej kërkesave të tyre

Revista britanike rendit Shqipërinë në top 10 vendet që duhet vizituar më 2019

Lajme Rajon
Revista britanike “Harper’s Bazaar” që i kushtohet botës së modës, artit dhe kulturës ka zhvilluar një sondazh në instagram në bashkëpunim ekspertët e udhëtimeve për vendin që dëshirojnë ...
Read more Comments Off on Revista britanike rendit Shqipërinë në top 10 vendet që duhet vizituar më 2019

Gazetari gjerman që gënjeu botën, shkroi keq edhe për Shqipërinë!

Botë Kryesore Kuriozitete Lajme
Lajmi se një gazetar i njohur gjerman ka manipuluar në stil të gjerë shkrimet e tij, ka bërë xhiron e botës. Claas Relotius punonte për revistën Spiegel, por shkruante ...
Read more Comments Off on Gazetari gjerman që gënjeu botën, shkroi keq edhe për Shqipërinë!

Ka folur Fatos Lubonja: Rama do të bëjë vetëm rokadën e kukullave, asgjë më shumë!

Botë Kryesore Lajme
Analisti Fatos Lubonja ka thënë sot se vendimet e qeverisë Rama bëhen në interesin e oligarkëve. Në një lidhje Skype me studion e lajmeve në “News24”, Lubonja ka ...
Read more Comments Off on Ka folur Fatos Lubonja: Rama do të bëjë vetëm rokadën e kukullave, asgjë më shumë!

SHBA-të i dalin në krah Shqipërisë, Pompeo përgëzon Bushatin!

Botë Kryesore Lajme
Pas shpalljes së dy diplomatëve iranianë si të pa dëshiruar në Shqipëri, ka reaguar edhe Washingtoni zyrtarë. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka përgëzuar ministrin e Jashtëm ...
Read more Comments Off on SHBA-të i dalin në krah Shqipërisë, Pompeo përgëzon Bushatin!

TIKA me 1500 projekte të rëndësishme të realizuara në Shqipëri dhe Maqedoni!

Kryesore Kulturë Lajme
Ditë më parë është raportuar në media rreth projekteve të realizuara nga TIKA nëpër disa vende të Ballkanit. Sipas asaj që është shkruar, në 20 vjetët e fundit, ...
Read more Comments Off on TIKA me 1500 projekte të rëndësishme të realizuara në Shqipëri dhe Maqedoni!

Acarohen marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Iranit, dëbohen dy diplomatë iranian nga Shqipëria!

Botë Kryesore Lajme
Pas vendimit të Shqipërisë të dëbojë dy diplomatë të Iranit, Irani sot ka reaguar edhe zyrtarisht. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Republikës Islamike, Behram Kasimi, ka thënë ...
Read more Comments Off on Acarohen marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Iranit, dëbohen dy diplomatë iranian nga Shqipëria!

Pas ‘Shqipërisë së madhe’, tash edhe ‘Mitrovica madhe’

Lajme
Mediet serbe dhe politikanë serbë kanë shumë prirje për të krijuar terme e sinonime me të cilat përpiqen ta pengojnë por edhe të njollosin ide dhe aspirata shqiptare ...
Read more Comments Off on Pas ‘Shqipërisë së madhe’, tash edhe ‘Mitrovica madhe’

Rriten eksportet e Shqipërisë me Kosovën

Kryesore Lajme Rajon
Eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës kanë shënuar një rritje progresive, bën të ditur ATSH. Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, bën të ditur se gjatë muajit nëntor 2018, volumi ...
Read more Comments Off on Rriten eksportet e Shqipërisë me Kosovën