September 25, 2018
shqipëria

shqipëria

Ky është vendi më i shtrenjtë në Europë për të përdorur shërbimin taksi

Rajon
Shqipëria është vendi më i shtrenjtë në Europë për të përdorur një taksi, në krahasim me të ardhurat mesatare. Një përllogaritje e Numbeos nxjerr në pah faktin se, ...
Read more Comments Off on Ky është vendi më i shtrenjtë në Europë për të përdorur shërbimin taksi

BE-ja i hap rrugën anëtarësimit të Shqipërisë

Rajon
Komisioni Evropian u rekomandoi qeverive të BE-së hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Këtë e njoftoi përfaqësuesja e lartë për politikën e jashtme të BE-së, ...
Read more Comments Off on BE-ja i hap rrugën anëtarësimit të Shqipërisë

Njihuni me plazhet më të bukura të Adriatikut në Shqipëri

Kuriozitete Rajon
Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka mbetur një destinacion i panjohur nga të tjerët. Me pamje nga Mesdheu dhe që laget nga dy dete, Jon dhe Adriatik ...
Read more Comments Off on Njihuni me plazhet më të bukura të Adriatikut në Shqipëri

Shqipëria ngjitet me dy vende në renditjen e FIFA-s

Sport
Edhe pse u mposhtën në “Elbasan Arena” në miqësoren ndaj Norvegjisë, me rezultatin minimal 0-1, kuqezinjtë kanë fituar dy pozicione në renditjen më të fundit të kombëtareve, publikuar ...
Read more Comments Off on Shqipëria ngjitet me dy vende në renditjen e FIFA-s

Kjo është arsyeja pse Shqipëria ia heq vizat Kinës

Lajme Rajon
Përmes një vendimi të miratuar në Këshillin e Ministrave, qeveria shqiptare njoftoi heqjen e vizave për shtetasit kinezë për periudhën 1 prill deri në 31 tetor 2018. Vendimi ...
Read more Comments Off on Kjo është arsyeja pse Shqipëria ia heq vizat Kinës

MASHT jep lajmin për njohjen e diplomave nga Shqipëria

Kryesore Lajme
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi ka njoftuar qytetarët e Kosovës, të cilët i kanë përfunduar studimet Bachelor, Master dhe të Doktoratës në Republikën e Shqipërisë, ...
Read more Comments Off on MASHT jep lajmin për njohjen e diplomave nga Shqipëria

Ushtritë më të fuqishme në botë, ja në çfarë vendi rënditet Shqipëria

Kryesore Lajme Rajon
GlobalFirepower  ka bërë një renditje të shteteve më të fuqishme ushtarake në botë. Renditja, thotë kjo faqe, bëhet mbi bazën e të dhënave që sigurohen nga deklaratat zyrtare ...
Read more Comments Off on Ushtritë më të fuqishme në botë, ja në çfarë vendi rënditet Shqipëria

‘Përçarje brenda BE-së’ Shqipëria dhe Kosova nën strehën e konflikteve

Lajme Rajon
Sfida e Shqipërisë dhe rruga e saj  për në BE nuk varet thjeshtë nga reformat e kryera, pasi vendimi për anëtarësim në këtë familje duhet të jetë i ...
Read more Comments Off on ‘Përçarje brenda BE-së’ Shqipëria dhe Kosova nën strehën e konflikteve

Zemblaku i Korçës bëhet me urë, kontribues ushtarët e Kosovës

Lajme Rajon
Shqipëria do të mbështesë Forcën e Sigurisë së Kosovës në çdo hap, si në transformimin e FSK-së në ushtri ashtu edhe në rrugën drejt integrimit euroatlantik të Kosovës. ...
Read more Comments Off on Zemblaku i Korçës bëhet me urë, kontribues ushtarët e Kosovës

Propozuesi i ndarjes së Kosovës mohon se po bisedohet për këmbim territoresh

Kryesore Lajme Uncategorized
Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme i Serbisë Ivica Daçiq, lidhur me informatat se po zhvillohen bisedime mes Beogradit, Prishtinës dhe Tiranës për këmbim territoresh mes Serbisë ...
Read more Comments Off on Propozuesi i ndarjes së Kosovës mohon se po bisedohet për këmbim territoresh