19 January, 2019 20:40
Rusi

Rusi

BE e paaftë, Rusia mund të bashkohet në dialogun Kosovë-Serbi

Kryesore Lajme
Presidentit i Rusisë, Vladimir Putin vizitoi Serbinë më 17 janar të këtij viti. Presidenti rus, Vladimir Putin, i tha kreut të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se administrata e tij ...
Read more Comments Off on BE e paaftë, Rusia mund të bashkohet në dialogun Kosovë-Serbi

Përplasen ashpër SHBA dhe Rusia

Botë
Vazhdojnë përplasjet mes SHBA-së dhe Rusisë. Këto përplasje bëhen edhe më të ashpra kur diskutohet për çështje delikate. Shtetet e Bashkuara kundërshtuan të mërkurën një ofertë ruse për ...
Read more Comments Off on Përplasen ashpër SHBA dhe Rusia

Bugajski: Iluzioni për Serbinë e madhe ende gjendet te qarqet zyrtare të Serbisë

Kryesore Lajme
Analisti amerikan Janusz Bugajski ka deklaruar se iluzioni për Serbinë e madhe ende gjendet në qarqet zyrtare të Serbisë dhe kjo e ushqen edhe më shumë iluzionin për ...
Read more Comments Off on Bugajski: Iluzioni për Serbinë e madhe ende gjendet te qarqet zyrtare të Serbisë

Procesi i ndërlikuar i dialogut ‘implikon’ SHBA-në dhe Rusinë

Kryesore Lajme
Delegacioni shtetëror për dialog nuk ka arritur ta shtrijë ndikimin e vet as brenda Kosovës. Dokumentet të cilat potencialisht mund t’i ketë diskutuar deri më tani presidenti Hashim ...
Read more Comments Off on Procesi i ndërlikuar i dialogut ‘implikon’ SHBA-në dhe Rusinë

Aleksandër Vuçiq nderohet me medalje nga presidenti Putin, kjo është arsyeja

Kryesore Lajme Rajon
Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar një dekret për dhënien e medaljen Aleksis Nevski, presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq, për kontributin e madh në zhvillimin e bashkëpunimit mes ...
Read more Comments Off on Aleksandër Vuçiq nderohet me medalje nga presidenti Putin, kjo është arsyeja

Në Rusi, ata që pinë duhan do të paguajnë dëmshpërblim për fqinjët

Botë Shëndetësi
Sipas një vendimi të Gjykatës së Lartë në Rusi, ata që pijnë duhan do të jetë të detyruar të përballojnë dëmet morale që u kanë shkaktuar fqinjëve të ...
Read more Comments Off on Në Rusi, ata që pinë duhan do të paguajnë dëmshpërblim për fqinjët

Golat më të bukur të vitit 2018 në Champions League (Video)

Sport
Viti 2018 ishte një vit fantastik për botën e futbollit. Kjo pasi ishte edhe botërori Rusi 2018. Pati mjaft surpriza në të gjitha kompeticionet ku ekipe të vogla ...
Read more Comments Off on Golat më të bukur të vitit 2018 në Champions League (Video)

Parlamenti i Ukrainës i jep fund miqësisë dhe bashkëpunimit me Rusinë

Botë
Parlamenti i Ukrainës anuloi Marrëveshjen e Miqësisë, Bashkëpunimit dhe Partneritetit me Rusinë, transmeton Kosova Post.. Projektligji i dërguar në Parlament nga Presidenti Petro Poroshenko për përfundimin e marrëveshjes ...
Read more Comments Off on Parlamenti i Ukrainës i jep fund miqësisë dhe bashkëpunimit me Rusinë

‘SHBA do të dërgojë luftanije në Detin e Zi’

Botë
Këta hapa janë ndërmarrë si përgjigje ndaj krizës mes Ukrainës dhe Rusisë në Detin e Azovit, ka njoftuar televizioni amerikan CNN, duke cituar tre zyrtarë anonimë të Pentagonit ...
Read more Comments Off on ‘SHBA do të dërgojë luftanije në Detin e Zi’

Trump: Është mashtrim, nuk kishte bashkëpunim të fshehtë me Rusinë

Botë
Presidenti Donald Trump po deklaron se “ndoshta” nuk do të ulet për një intervistë të drejtpërdrejtë me Prokurorin e posaçëm Robert Mueller, që po heton lidhjet e mundshme ...
Read more Comments Off on Trump: Është mashtrim, nuk kishte bashkëpunim të fshehtë me Rusinë