December 12, 2018
Sport

Sport

Sport

Një super lajm për futobollin shqiptarë, UEFA hap ‘thesin’ me para

Lajmet të mira për klubet shqiptare në prag të festave të fundvitit. Bëhet fjalë për anën financiare, që kohët e fundit ka qenë një problem për pjesën më ...
Read more Comments Off on Një super lajm për futobollin shqiptarë, UEFA hap ‘thesin’ me para
Sport

Pogba s’do të mund të largohet edhe po deshti vet

Në dy ndeshjet e fundit nuk ka qenë titullar. Megjithë situatën aktuale dhe raportimet në të kaluarën Manchester United i ka treguar Paul Pogbas se nuk do të ...
Read more Comments Off on Pogba s’do të mund të largohet edhe po deshti vet
Sport

Kane dhe Icardi në duart e Messit, ja ndeshjet që do luhen sonte

Uefa Champions League rikthehet me ndeshjet e fundit të grupeve ku sonte do spikasi dy super takime. Sfida e parë do jetë Barcelona-Tottenham, ku londinezët kërkojnë fitoren sepse ...
Read more Comments Off on Kane dhe Icardi në duart e Messit, ja ndeshjet që do luhen sonte
Sport

Joshua – Fury nuk mund të ndodh, kjo është arsyeja

Një nga meçet më të forta në potencial, në boksin e kategorive super të rënda, duket nuk do të ndodh asnjëherë. Anthony Joshua dhe Tyson Fury nuk do ...
Read more Comments Off on Joshua – Fury nuk mund të ndodh, kjo është arsyeja
Sport

Di Francesco afër largimit nga Roma, Conte shihet si zëvendësues

Pas rezultateve të dobëta në Serie A, me skuadrën e Romës, e ardhmja e trajneri Eusebio Di Francesco është e pasigurt. Barazimi i fundit në kampionat i ka ...
Read more Comments Off on Di Francesco afër largimit nga Roma, Conte shihet si zëvendësues
Sport

Fundi i një historie të mrekullueshme: LeBron dhe Wade sonte përballen për herë të fundit

Një prej dysheve ikonë të NBA, LeBron James dhe Dwyane Wade, do të luajnë përballë njëri tjetrit për herë të fundit. Los Angeles Lakers do të jenë nikoqirë ...
Read more Comments Off on Fundi i një historie të mrekullueshme: LeBron dhe Wade sonte përballen për herë të fundit
Sport

Mungesa e dashurisë mund ta largojë Valverden nga Barcelona

Ernesto Valverde fitoi dy trofe në sezonin e parë tek Barcelona dhe luajti në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Këtë edicion ata janë në krye të La Ligas, ...
Read more Comments Off on Mungesa e dashurisë mund ta largojë Valverden nga Barcelona
Ekonomi Kryesore Lajme Sport Video

Kompania ‘Drena’ nënshkruan marrëveshje sponsorizimi me Klubin e Xhudos ‘Ipon’

Në një ceremoni solemne sot në Prishtinë u nënshkrua marrëveshje sponsorizimi ndërmjet Kompanisë “Drena” me Klubin e Xhudos “Ipon” nga Peja, raporton Kosova Post. Me këtë rast, përfaqësuesi ...
Read more Comments Off on Kompania ‘Drena’ nënshkruan marrëveshje sponsorizimi me Klubin e Xhudos ‘Ipon’
Sport

Mourinho kërkon një mbrojtës, ky është favoriti për tu zgjedhur

Manchester United pritet të bëjë përforcime në mbrojtje gjatë janarit. Jose Mourinho edhe gjatë verës kishte kërkuar ta përforconte repartin e mbrojtjes, që mbetet pika më e dobët ...
Read more Comments Off on Mourinho kërkon një mbrojtës, ky është favoriti për tu zgjedhur
Sport

Java e fundit në Ligën e Kampioneve

Ndeshjet e javës së fundit në grupet e UEFA Ligës së Kampioneve do të fillojnë nesër. Organizimi më i madh i futbollit evropian në nivelin e klubeve vazhdon ...
Read more Comments Off on Java e fundit në Ligën e Kampioneve