October 16, 2018
Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj

Pozita pret që platforma për dialog me Serbinë të kalojë në Kuvend

Kryesore Lajme
Pozita pret që platforma shtetërore e Republikës së Kosovës për finalizimin e dialogut me Serbinë të kalojë në Kuvendin e Kosovës pavarësisht se opozita e ka kundërshtuar një ...
Read more Comments Off on Pozita pret që platforma për dialog me Serbinë të kalojë në Kuvend

Hoxhaj tregon se kur do të ndodhë liberalizimi i vizave

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se mesazhi kryesor në këtë raport është liberalizimi i vizave. Ai ka treguar se pret që procedurat për liberalizimin e vizave ...
Read more Comments Off on Hoxhaj tregon se kur do të ndodhë liberalizimi i vizave

‘Liberalizimin e vizave do ta shndërrojmë në realitet këtë vit’

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalyia Apostolova, e cila i dorëzoi atij Raportin e Progresit ...
Read more Comments Off on ‘Liberalizimin e vizave do ta shndërrojmë në realitet këtë vit’

‘Mediat serbe po tentojnë të nxisin tensione në veri të Kosovës’

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në mediat serbe në lidhje me gjoja intervenim të ...
Read more Comments Off on ‘Mediat serbe po tentojnë të nxisin tensione në veri të Kosovës’

Hoxhaj në Vjenë me agjendë lobimi për liberalizimin e vizave

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Vjenë në vizitë zyrtare. Në agjendën e takimeve me drejtues të institucioneve, Hoxhaj ka pasur diskutim për liberalizimin ...
Read more Comments Off on Hoxhaj në Vjenë me agjendë lobimi për liberalizimin e vizave

Hoxhaj: Serbia vazhdon të abuzojë me organizatat ndërkombëtare për ta dëmtuar Kosovën

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka dënuar veprimet më të fundit të Serbisë kundër liderëve të Kosovës, duke keqpërdorur organizatat ndërkombëtare. Së fundmi, Serbia ka arritur që përsëri ...
Read more Comments Off on Hoxhaj: Serbia vazhdon të abuzojë me organizatat ndërkombëtare për ta dëmtuar Kosovën

‘Fushata agresive e Serbisë kundër Kosovës, po e bën të pamundur dialogun për normalizim’

Kryesore Lajme
Veprimet e fundit të Serbisë, duke përfshirë kampanja të vazhdueshme agresive kundër njohjes ndërkombëtare të Kosovës, si dhe deklarimet e fundit të kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiq në ...
Read more Comments Off on ‘Fushata agresive e Serbisë kundër Kosovës, po e bën të pamundur dialogun për normalizim’

Hoxhaj në 9 vjetorin e themelimit të Universitetit të Prizrenit: Studentët do të jenë përfituesit më të mëdhenj të liberalizimit të vizave

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, sot ka marrë pjesë në përvjetorin e nëntë të themelimit të Universitetit të Prizrenit, njëherësh 55 vjetori i hapjes së Shkollës ...
Read more Comments Off on Hoxhaj në 9 vjetorin e themelimit të Universitetit të Prizrenit: Studentët do të jenë përfituesit më të mëdhenj të liberalizimit të vizave

Çfarë po ndodhë në Kuvend ndërmjet zëvendëskryeministrit Hoxhaj e deputetit Deda?(Foto)

Kryesore Lajme
Seanca  tashmë ka përfunduar për të vazhduar të mërkurën, por  diçka të rëndësishme duket se po diskutojnë zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministrja e integrimeve Dhurata Hoxha me deputetin  ...
Read more Comments Off on Çfarë po ndodhë në Kuvend ndërmjet zëvendëskryeministrit Hoxhaj e deputetit Deda?(Foto)

Hoxhaj, lavdëron PDK dhe koalicionin qeverisës për marrëveshjen e Demarkacionit

Kryesore Lajme
Nënkryetari i Partisë Demokratike Enver Hoxha, duke folur për aneks marrëveshjen me Malin e Zi për rishikim ka thënë se Kosovës së shpejti po i hapet rruga drejtë ...
Read more Comments Off on Hoxhaj, lavdëron PDK dhe koalicionin qeverisës për marrëveshjen e Demarkacionit