19 January, 2019 20:35
FSK

FSK

Pjesëtarët e FSK-së u intervistuan për 3 orë rresht

Kryesore Lajme
Janë liruar dy pjesëtarët serbë të FSK-së. Lirimi i tyre u bë pasi janë intervistuar një kohë të gjatë në kufirin Serbi –Kosovë. Këtë e ka konfirmuar gjeneral ...
Read more Comments Off on Pjesëtarët e FSK-së u intervistuan për 3 orë rresht

Pacolli e dënon ashpër frikësimin ushtarëve serbë nga autoritet e Beogradit

Kryesore Lajme
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar për ndalimin e dy pjesëtarëve serbë të FSK-së nga Policia e Serbisë. Pacolli ka thënë se e dënon në ...
Read more Comments Off on Pacolli e dënon ashpër frikësimin ushtarëve serbë nga autoritet e Beogradit

Serbia ndaloi dy ushtarë të FSK-së, Haradinaj kërkon lirimin e menjëhershëm të tyre

Kryesore Lajme
Në vendkalimin kufitar shtetëror në Jarinjë, nga autoritetet serbe janë ndaluar Alen dhe Anel Ujkanoviq. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një publikimi në Facebook ka thënë se ...
Read more Comments Off on Serbia ndaloi dy ushtarë të FSK-së, Haradinaj kërkon lirimin e menjëhershëm të tyre

Putin jep alarmin në Serbi: Taksa dhe FSK mund të destabilizojnë Ballkanin

Kryesore Lajme
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ndodhet për një vizitë zyrtare në Serbi, ndërsa është takuar me homologun serb, Aleksandër Vuçiç. Ai tha se autoritetet në Prishtinë morën disa ...
Read more Comments Off on Putin jep alarmin në Serbi: Taksa dhe FSK mund të destabilizojnë Ballkanin

Gjashtë studentë nga Shqipëria në programet stërvitore me FSK-në

Lajme Rajon
Gersian Leka është njëri nga gjashtë studentët nga Shqipëria që janë duke ndjekur studimet në Qendrën e Studimeve Universitare pranë Forcës së Sigurisë së Kosovës Ministrja e Mbrojtjes, ...
Read more Comments Off on Gjashtë studentë nga Shqipëria në programet stërvitore me FSK-në

Krijuesi i emblemës së FSK-së thotë se ajo u vodh nga kompania amerikane

Kryesore Lajme
Albian Gagica, pronar i kompanisë “INIT”, kompani që ka krijuar dizajnin e emblemës së FSK-së, ka thënë se ky dizajn është tërësisht origjinal dhe nuk është vjedhur nga ...
Read more Comments Off on Krijuesi i emblemës së FSK-së thotë se ajo u vodh nga kompania amerikane

Emblema e FSK-së, identike me të një kompanie private të sigurisë amerikane, kush kujt ia mori

Kryesore Lajme
Emblema e Forcës së Sigurisë së Kosovës, po del të jetë identike me logon e një kompanie private të sigurisë në Amerikë. Logon ushtarake, përfshirë edhe stemat e ...
Read more Comments Off on Emblema e FSK-së, identike me të një kompanie private të sigurisë amerikane, kush kujt ia mori

Prapë ka folur Stoltenberg: Transformimi i FSK-së jo në kohën e duhur!

Kryesore Lajme
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se i vjen keq për vendimin e Kuvendit të Kosovës për të miratuar një sërë ligjesh që bënë të mundur ...
Read more Comments Off on Prapë ka folur Stoltenberg: Transformimi i FSK-së jo në kohën e duhur!

Dy kadetë të FSK-së diplomohen në Akademinë Ushtarake të Gjermanisë

Kryesore Lajme
Kadetët e FSK-së, Art Sahiti dhe Dhurim Shemsedini, ditë më parë u diplomuan në Akademinë Ushtarake “Bundeswehr –Offizier Lehrgang” të Republikës Federale të Gjermanisë. Kadetët e FSK-së i ...
Read more Comments Off on Dy kadetë të FSK-së diplomohen në Akademinë Ushtarake të Gjermanisë

Kryeministri Haradinaj: U përjetësua dëshmori Asllan Ukë Gashi

Kryesore Lajme
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një vizitë pune në Komunën e Suharekës,  ku bashkë me kryetarin e Komunës, Bali Muharremaj, ka marrë pjesë ...
Read more Comments Off on Kryeministri Haradinaj: U përjetësua dëshmori Asllan Ukë Gashi