19 January, 2019 20:38
LDK

LDK

E ofendon Vjosa Osmanin, LDK kërkon nga Veseli ta largojë nga puna

Kryesore Lajme
Lidhja Demokratike e Kosovës i ka dal në mbrojtje deputetes, Vjosa Osmani, pas sulmeve të ulëta që dje i bëri Blerim Latifi, këshilltari i kryetarit të Kuvendit, Kadri ...
Read more Comments Off on E ofendon Vjosa Osmanin, LDK kërkon nga Veseli ta largojë nga puna

Mustafa: LDK në asnjë variant s’bëhet pjesë e Qeverisë dhe Ekipit negociator

Kryesore Lajme
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij në asnjë variant dhe me asnjë kusht s’do të bëhet pjesë e qeverisë Haradinaj. Ai ka thënë ...
Read more Comments Off on Mustafa: LDK në asnjë variant s’bëhet pjesë e Qeverisë dhe Ekipit negociator

Hazirit i mbetet hatri thotë se pushteti zgjodhi PSD-në para LDK-së për dialogun me Serbinë

Kryesore Lajme
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me dialogun, për përfshirjen e LDK-së në dialog, si dhje është përgjigjur në akuzat e ...
Read more Comments Off on Hazirit i mbetet hatri thotë se pushteti zgjodhi PSD-në para LDK-së për dialogun me Serbinë

Haradinaj porosi LDK-së, ejani uluni në tavolinë e bisedojmë

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka hezituar të komentoj deklarimet e djeshme të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, derisa u shpreh se me se miri e din ai ...
Read more Comments Off on Haradinaj porosi LDK-së, ejani uluni në tavolinë e bisedojmë

Veseli ‘selam’ LDK-së: Mos i fërko duart se nuk na merr Specialja

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar një ‘selam’ partisë së Isa Mustafës se dëshira për Specialen nuk do t`i plotësohet.  “I kisha bërë thirrje ...
Read more Comments Off on Veseli ‘selam’ LDK-së: Mos i fërko duart se nuk na merr Specialja

Mblidhet LDK! Negociata, riformatim apo rrëzim i Qeverisë

Kryesore Lajme
Nesër në orën 12:00 (e hënë), i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Isa Mustafa ka thirrur një mbledhje të madhe me Grupin Parlamentar të LDK’së për ...
Read more Comments Off on Mblidhet LDK! Negociata, riformatim apo rrëzim i Qeverisë

Godet Isa Mustafa, target, Ramush Haradinaj!

Kryesore Lajme
Isa Mustafa i LDK-së ka dalë me një deklaratë interesante. Duke kritikuar edhe një herë numrin enorm të këshilltarëve dhe zv/ministrave, ai ka përmendur numrin e këshilltarëve sa ...
Read more Comments Off on Godet Isa Mustafa, target, Ramush Haradinaj!

Mustafa: Hyseni po ia bën qejfin Haradinajt, LDK nuk pajtohet me të

Kryesore Lajme
Ish ministri i Jashtëm në Qeverinë Mustafa, Skender Hyseni, po ia bënë qejfin Ramush Haradinajt me deklaratat e tij se një rrëzim i mundshëm i qeverisë është hendikep ...
Read more Comments Off on Mustafa: Hyseni po ia bën qejfin Haradinajt, LDK nuk pajtohet me të

Sot bëhen 20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

Kryesore Lajme
Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim ...
Read more Comments Off on Sot bëhen 20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

Selmanaj i reagon Kurtit: Qeveria do të udhëhiqet nga LDK

Kryesore Lajme
Dje Lëvizja Vetëvendosje ka prezantuar rezultatet e anketës së realizuar në periudhën 11 – 18 dhjetor 2018 nga UBO Consulting, ku sipas kësaj ankete, nëse zgjedhjet parlamentare do ...
Read more Comments Off on Selmanaj i reagon Kurtit: Qeveria do të udhëhiqet nga LDK