October 19, 2018
Prishtina

Prishtina

Prishtina e Vëllaznimi në finale të këtij sezoni

Sport
Prishtina – Vëllaznimi do të jetë finalje e këtij sezoni në Kupën e Kosovës në futboll. Prishtina ka arritur që pas kohes shtesë të barazojë rezultatin në 1 ...
Read more Comments Off on Prishtina e Vëllaznimi në finale të këtij sezoni

Juncker: Beogradit dhe Prishtinës i takon të përcaktojnë karakterin e marrëveshjes

Lajme
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, porositi sonte se BE nuk mund të pranojë në radhët e veta vendet, të cilat nuk kanë zgjidhur kontestet territoriale. Juncker, pas ...
Read more Comments Off on Juncker: Beogradit dhe Prishtinës i takon të përcaktojnë karakterin e marrëveshjes

Vuçiq kërkon mbështetjen gjermane për kompromis ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës

Lajme
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sonte se vizita e tij në Berlin ka për qëllim që ai të dëgjojë nga kancelarja gjermane se çfarë mendon ajo për marrëdhëniet ...
Read more Comments Off on Vuçiq kërkon mbështetjen gjermane për kompromis ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës

Ahmeti viziton Haskukën në Prizren

Kryesore Lajme
Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka pritur sot në takim kryetarin e Prishtinës si dhe bashkëpartiakun e tij, Shpend Ahmetin dhe ish-nënkryetarin Dardan Sejdiun. Përmes një postimi në facebook, ...
Read more Comments Off on Ahmeti viziton Haskukën në Prizren

Stabilizimi i gjendjes së ajrit, Pacolli: Puna për një Prishtinë më të pastër nuk mbaron këtu

Kryesore Lajme
Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, është shprehur i kënaqur me stabilizimin e gjendjes së ajrit në kryeqytet. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Selimi i ...
Read more Comments Off on Stabilizimi i gjendjes së ajrit, Pacolli: Puna për një Prishtinë më të pastër nuk mbaron këtu

Tajani: Jam këmbëngulës për nevojën e vazhdimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës

Botë
Presidenti i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, ka deklaruar se “Serbia është një shtet i madh i cili ka potencial për të qenë element i paqes dhe stabilitetit në ...
Read more Comments Off on Tajani: Jam këmbëngulës për nevojën e vazhdimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës

Kështu duket Prishtina me pak vetura në orët e para të mëngjesit

Kryesore Lajme
Që nga ora 06:00 e mëngjesit të sotëm, ka nisur ndalimi i veturave për qarkullim brenda qytetit të Prishtinës. Përveç automjeteve të transportit publik, emergjencës, Policisë së Kosovës, ...
Read more Comments Off on Kështu duket Prishtina me pak vetura në orët e para të mëngjesit

Nivel i lartë i ndotjes në Prishtinë

Kryesore Lajme
Niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë dhe rrethinë edhe sot vazhdon të jetë nën masën e lejuar dhe po përbënë rrezik për shëndetin e qytetarëve. Sipas vlerës ...
Read more Comments Off on Nivel i lartë i ndotjes në Prishtinë

Daçiç: Nuk mund ta pranoj që njohja e pavarësisë së Kosovës është çmimi i hyrjes sonë në BE

Kryesore Lajme Rajon
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë atëherë kur pala serbe do të marr informacione konkrete ...
Read more Comments Off on Daçiç: Nuk mund ta pranoj që njohja e pavarësisë së Kosovës është çmimi i hyrjes sonë në BE

Stefanoviq: Prishtina nuk dëshiron të zbulohen motivet e vrasjes së Ivanoviqit

Kryesore Lajme
Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka vlerësuar se Prishtina po refuzon bashkëpunimin në hetim me autoritetet serbe në mënyrë që ta vështirësojë dhe të parandalojë zbulimin ...
Read more Comments Off on Stefanoviq: Prishtina nuk dëshiron të zbulohen motivet e vrasjes së Ivanoviqit