December 10, 2018
Prishtina

Prishtina

Sot dihet për fituesin në Prishtinë e Prizren

Kryesore Lajme
Qendra e Numërimit të Votave sot do të numëroj të gjitha votat me postë dhe ato me kusht. Nën edhe sot janë Prishtina e Prizreni, pasi që numërimi që ...
Read more Comments Off on Sot dihet për fituesin në Prishtinë e Prizren

Haradinaj flet për herë të parë rreth rezultateve në Prishtinë e Prizren

Kryesore Lajme
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur të fitoi zgjedhjet në shtatë komuna të Kosovës. Nga shumëkush, ajo u vlerësua si partia që fitoi më së shumti nga ...
Read more Comments Off on Haradinaj flet për herë të parë rreth rezultateve në Prishtinë e Prizren

Ahmeti vazhdon punët si kryetar i Prishtinës, bëhet gati për sezonin dimëror!

Kryesore Lajme
Edhe pse ende nuk ka rezultate përfundimtare, por nga numërimet e fundit ku u shpall prapë fitues kryetari i Prishtinës edhe për një mandat nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpend ...
Read more Comments Off on Ahmeti vazhdon punët si kryetar i Prishtinës, bëhet gati për sezonin dimëror!

Arbani votoi, fton qytetarët të votojnë për ndryshimin e Prishtinës

Kryesore Lajme
Kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka votuar në qendrën e votimit në Shkollën Fillore “ Hasan Prishtina”, ndërsa ka bërë thirrje për dalje më të madhe ...
Read more Comments Off on Arbani votoi, fton qytetarët të votojnë për ndryshimin e Prishtinës

Investimet në sport, një ndër prioritetet e Shpend Ahmetit

Kryesore Lajme
Kryetari i komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti vizitoi sot Stadiumin e Qytetit, ku janë në përfundim e sipër punimet për renovimin e tij. “Ky është një nga projektet ...
Read more Comments Off on Investimet në sport, një ndër prioritetet e Shpend Ahmetit

Vuçiq: Nuk do të anëtarësohemi në BE, pa një marrëveshje me Prishtinën

Kryesore Lajme Rajon
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se BE-ja nuk do të lejojë Serbinë që të bëhet anëtare e plotë, pa një “dokument obligues” në fund të procesit ...
Read more Comments Off on Vuçiq: Nuk do të anëtarësohemi në BE, pa një marrëveshje me Prishtinën

‘Do ta kthejmë dinjitetin e mësimdhënësve të Prishtinës’

Lajme
Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga LDK, Arban Abrashi, në kuadër të fushatës elektorale për balotazh, mbajti një takim sot me mësuesit e kryeqytetit, ku u ...
Read more Comments Off on ‘Do ta kthejmë dinjitetin e mësimdhënësve të Prishtinës’

Prishtina humbet nga Belfius Mons

Sport
Ndeshja mes Prishtinës dhe Belfius Mons ka dalë të jetë mjaftë interesante dhe rivalizuese deri në sekondat e fundit. Në fund Prishtina u dorëzua në fund me rezultat ...
Read more Comments Off on Prishtina humbet nga Belfius Mons

BIK-u njofton se Komuna e Prishtinës ka dhënë kushtet e ndërtimit për Xhaminë Qendrore (Dokument)

Kryesore Lajme
Bashkësia Islame e Kosovës (BIK), ka njoftuar se Komuna e Prishtinës ka dhënë kushtet e ndërtimit për Xhaminë Qendrore në Prishtinë. Në faqen zyrtare të këtij institucioni thuhet ...
Read more 0

Kërcënon ministri serb

Lajme Rajon
Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajiq i ka bërë thirrje Prishtinës zyrtare që të heqë taksën për miell, ose Serbia do të detyrohet të ndërmarrë kundërmasa. ...
Read more 0