April 20, 2018
Prishtinë

Prishtinë

Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë

Kronika e zezë Kryesore
Gjuajtje me armë zjarri janë dëgjuar rreth orës 21 e 30 minuta në rrugën “UÇK” në Prishtinë. Burimet e indeksonline nga vendi i ngjarjes kanë thënë se një ...
Read more Comments Off on Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë

Plagoset me armë zjarri një 18 vjeçar në Prishtinë

Kronika e zezë Kryesore Lajme
Një 18 vjeçar është plagosur sot me armë zjarri në Hajvali të Prishtinës. Rastin për indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha i cili  ka thënë ...
Read more Comments Off on Plagoset me armë zjarri një 18 vjeçar në Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Kryesore Lajme
Të shtëna me armë ka pasur sot në fshatin ‘Zllatar’ në afërsi të Matiqanit në Prishtinë. Sipas informacioneve që posedon indeksonline, pas të shtënave me armë Policia ka ...
Read more Comments Off on Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Kushtëzimi i Prishtinës për mos pagesat e mbeturinave, reagon kryetari i KMDLNJ-së

Kryesore Lajme
Komuna e Prishtinës ka filluar që të bëjë faturimin e taksës së mbeturinave që nga 1 janari i vitit 2018. Nëse konsumatori nuk i paguan 3 këste të ...
Read more Comments Off on Kushtëzimi i Prishtinës për mos pagesat e mbeturinave, reagon kryetari i KMDLNJ-së

Ish-kandidati për kryetar të Prishtinës merr tender në komunë

Kryesore Lajme
439.401,60 euro do t’i kushtojë ruajtja e objekteve Komunës së Prishtinës për vitin 2018.Vegim Gashi provoi që të marr drejtimin e Prishtinës në vitin 2009 si kandidatë i ...
Read more Comments Off on Ish-kandidati për kryetar të Prishtinës merr tender në komunë

Asociacioni dhe ura e Mitrovicës, tema të diskutimit sot në Bruksel

Kryesore Lajme
Në takimin e djeshëm në mes delegacionit të Serbisë dhe atij të Kosovës, janë diskutuar marrëveshjet për lirinë e lëvizjes, drejtësia dhe IBM. Këtë e bëri të ditur, ...
Read more Comments Off on Asociacioni dhe ura e Mitrovicës, tema të diskutimit sot në Bruksel

‘Çarten’ serbët, ja çfarë i shkruajnë Ritës në Twitter

Kryesore Lajme
Rita Ora ka përfunduar koncertin e saj në Prishtinë. Ajo mblodhi me mijëra qytetarë në sheshet e Prishtinës, me ç’rast iu këndoi për afro 30 minuta. Mirëpo jo ...
Read more Comments Off on ‘Çarten’ serbët, ja çfarë i shkruajnë Ritës në Twitter

Mesazhi i Rita Orës pas largimit nga Kosova: Jam krenare që jam shqiptare

Lajme Magazinë
Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka qëndruar dje në Kosovë ,e ratsin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në koncertin e mbajtur në Prishtinë, ajo  ka ...
Read more Comments Off on Mesazhi i Rita Orës pas largimit nga Kosova: Jam krenare që jam shqiptare

Sipas GAP-it, Shpend Ahmeti nuk i përmbushi gati gjysmën e premtimeve

Kryesore Lajme
Në përfundim të mandatit të parë qeverisës, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti kishte thënë se vetëm një premtim të dhënë gjatë zgjedhjeve nuk kishte arritur ta përfundojë, shkaku ...
Read more Comments Off on Sipas GAP-it, Shpend Ahmeti nuk i përmbushi gati gjysmën e premtimeve

Hiqet flamuri kombëtar në hyrje të Prishtinës

Kryesore Lajme
Në një situatë të tensionuar, me praninë e forcave policore dhe shumë qytetarëve, është hequr flamuri kombëtar, në hyrje të Prishtinës. Forca të mëdha policore kanë lokalizuar vendin ...
Read more Comments Off on Hiqet flamuri kombëtar në hyrje të Prishtinës