October 16, 2018
Kosove

Kosove

Ky është mjeku që po bënë mrekulli me profesionalizmin e tij

Lajme Shëndetësi
Kujdesi, profesionalizimi dhe përkushtimin ndaj pacienteve i doktorit të njohur Goksu Goç ka bërë që shumë qifte në Kosove kanë arritur të behën të lumtur, derisa ata tashmë ...
Read more Comments Off on Ky është mjeku që po bënë mrekulli me profesionalizmin e tij

Ushtarët italian zgjedhin për mjekim spitalin me të mirë në Kosovë, ja për kë bëhet fjalë

Lajme Shëndetësi
Ushtarët italian që veprojnë në Kosovë tani e tutje e kanë edhe një siguri me shumë në aspektin shendetësor. Ata sot arritën një marrëveshje mirëkuptimi me menagjementin e ...
Read more Comments Off on Ushtarët italian zgjedhin për mjekim spitalin me të mirë në Kosovë, ja për kë bëhet fjalë

Thaçi fton kryeministrin rus Medvedev për takimin fillestar Kosovë-Rusi

Kryesore Lajme
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Federatës së Rusisë, Dmitry Medvedev të cilin e ka ftuar për një takim fillestar mes dy vendeve, përcjell Kosova ...
Read more Comments Off on Thaçi fton kryeministrin rus Medvedev për takimin fillestar Kosovë-Rusi

Parashikimi i motit për ditën e hënë

Kryesore Lajme
Do vazhdojë mot i ngrohtë edhe gjatë javës në vijim, ka mundësi për reshje lokale. Temperaturat do të mbesin mbi vlera mesatare, me minimale që do të luhaten ...
Read more Comments Off on Parashikimi i motit për ditën e hënë

Kush janë ambasadorët që do të kthehen deri në qershor?

Kryesore Lajme
Në qershor të këtij viti në Kosovë pritet të kthehen nëntë ambasadorë nga vendet ku kanë shërbyer deri më tani. Ministria e Jashtme tashmë ua ka dërguar dekretin ...
Read more Comments Off on Kush janë ambasadorët që do të kthehen deri në qershor?

Haradinaj tregon mënyrën e transformimit të FSK-së në Ushtri (Video)

Kryesore Lajme
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në emision Debat Plus të RTV Dukagjinit ka thënë se varianti që mbetet për formimin e Ushtrisë së Kosovës është përmes ligjit. Ai ...
Read more Comments Off on Haradinaj tregon mënyrën e transformimit të FSK-së në Ushtri (Video)

Parashikimi i motit për sot

Kryesore Lajme
 Meteorologët parashikojnë se sot dhe nesër do të ketë reshje shiu si dhe një rënie të ndjeshme të temperaturave. Gjatë orëve në vijim të ditës së sotme vijojnë ...
Read more Comments Off on Parashikimi i motit për sot

Shefi i Njësisë për Kosovën në Komisionin Evropian viziton Kosovën

Kryesore Lajme
Shefi i Njësisë për Kosovën në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të BE-së në Komisionin Evropian, David Cullen sot do ta vizitojë Kosovën. Gjatë ...
Read more Comments Off on Shefi i Njësisë për Kosovën në Komisionin Evropian viziton Kosovën

Për dhjetë vjet, mbi 400 vrasje në Kosovë

Kryesore Lajme
Brenda dhjetë vjetësh në Kosovë, sipas të dhënave të Policisë së Kosovës kanë ndodhur 419 vrasje. Ndërkohë, vetëm gjatë janarit dhe shkurtit të këtij viti kanë ndodhur 5 ...
Read more Comments Off on Për dhjetë vjet, mbi 400 vrasje në Kosovë

Maloku: Në Kosovë korrupsioni është gangrenoz dhe tejet serioz!

Kryesore Lajme
Sociologu dhe analisti Fadil Maloku, përmes një shkrimi në Facebook, ka ngritur shqetësimin lidhur me nivelin e korrupsionit në Kosovë, derisa ka përmendur kështu raportin e fundit  të ...
Read more Comments Off on Maloku: Në Kosovë korrupsioni është gangrenoz dhe tejet serioz!