December 15, 2018
albin Kurti

albin Kurti

Kurti: Korrupsioni luftohet kur prokurori nuk i frikësohet kryeministrit e as presidentit

Kryesore Lajme
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas ftesave e Gjykatës Speciale të dërguara në Kosovë, duke theksuar, kur Kosova është e zhytur në korrupsion, në vend se ...
Read more Comments Off on Kurti: Korrupsioni luftohet kur prokurori nuk i frikësohet kryeministrit e as presidentit

Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)

Kryesore Lajme Video
Ekspertë të qështjes së eknomisë brenda Lëvizjes Vetëvendosje, kanë mbajtur konferenc për media kushtuar zhvillimeve të fundit të ndërmarrjes publike të Kosovës Telekom, ku u tha se premtimet ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)

Kurti: punën që nuk po e bënë shteti po e bënë Halil Kastrati

Kryesore Lajme Video
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti ka falënderuar shoqatën ‘ Jetimet e Ballkanit’ që gëzuan me 28 shtëpi ata që deri me sot ishin pa kulm mbi kokë. ...
Read more Comments Off on Kurti: punën që nuk po e bënë shteti po e bënë Halil Kastrati

Kurti: Mbledhjet e dy qeverive Kosovë-Shqipëri të mbahen në Mitrovicë, aty ku duhet bashkuar vendi

Kryesore Lajme
Në tribunën “Integrimi ekonomik kombëtar: Bashkëpunimi – Harmonizimi – Bashkim”, e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje është folur për mënyrën e bashkimit kombëtar duke filluar nga ekonomia dhe bashkëpunimi ...
Read more Comments Off on Kurti: Mbledhjet e dy qeverive Kosovë-Shqipëri të mbahen në Mitrovicë, aty ku duhet bashkuar vendi

Albin Kurti: Kosova dhe Shqipëria janë peng i Serbisë

Kryesore Lajme
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albn Kurti, përmes një konference për media, ka komentuar rreth bashkëpunimit në mes të dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe të Kosovës. Kurti është ...
Read more Comments Off on Albin Kurti: Kosova dhe Shqipëria janë peng i Serbisë

Albin Kurti dhuron gjak në nderim të Astrit Deharit

Kryesore Lajme Video
Në kujtim të Astrit Deharit, në dy vjetorin e vdekjes së tij, Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar sot aksionin për dhurimin vullnetar të gjakut, raporton Kosova Post. Dhuruesi i ...
Read more Comments Off on Albin Kurti dhuron gjak në nderim të Astrit Deharit

Para se të nisë dialogu i ri Kosovë-Serbi, Kurti kërkon tri faza

Kryesore Lajme
Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka kujtuar se më 19 prill 2018 u bënë pesë vjet nga Marrëveshja e Parë e Parimeve për Normalizimin e Marrëdhënieve mes ...
Read more Comments Off on Para se të nisë dialogu i ri Kosovë-Serbi, Kurti kërkon tri faza

Kurti njofton Ambasadorin norvegjez me dy problemet kryesore të Kosovës

Kryesore Lajme
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe sekretari për marrëdhënie me jashtë, Boiken Abazi, pritën sot Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Per Strand Sjaastad, ku u diskutua për ...
Read more Comments Off on Kurti njofton Ambasadorin norvegjez me dy problemet kryesore të Kosovës

Kurti: Ne jemi të interesuar që kjo qeveri të rrëzohet

Kryesore Lajme
Lideri i VV’së, Albin Kurti, thotë se vendi ka devijuar falë Qeverisë Haradinaj. “Një qeveri me 52 deputetë nuk do të duhej të qeverisë me vendin, funksionimi i ...
Read more Comments Off on Kurti: Ne jemi të interesuar që kjo qeveri të rrëzohet

VV e shqetësuar me ultimatumin e Beogradit për ‘Zajednicën’

Kryesore Lajme
Pas aktiviteteve në Paris, Kryetari Albin Kurti dhe sekretari për Marrëdhënie me Jashtë, Boiken Abazi, vazhduan sot udhëtimin për Bruksel në një vizitë dy ditore për t’u takuar ...
Read more Comments Off on VV e shqetësuar me ultimatumin e Beogradit për ‘Zajednicën’